Artvin'den Haberler

METİN KURT KÜTÜPHANESİNDE “KÜTÜPHANELER HAFTASI” ETKİNLİĞİ

 

Ardanuç Belediyesi Metin Kurt Kütüphanesi, 54. Kütüphaneler Haftasında Ardanuç’ta bulunan okulların ziyaretine ev sahipliği yaptı.

Hayati Akbaş

ARDANUÇ-Ülkemizde 1964 yılından itibaren Mart ayının son pazartesi ile başlayan hafta, Kütüphaneler Haftası olarak kutlanmakta. Bu kapsamda; Ardanuç Belediyesi Metin Kurt Kütüphanesini Ardanuç Anadolu Lisesi, Ardanuç Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Ardanuç İskender Paşa Çok Programlı Lisesi öğrencileri öğretmenlerinin nezaretinde ziyaret ettiler.

Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir’in de kütüphanede olduğu ziyaretlerde öğrenci ve öğretmenlere kütüphane ve kütüphanenin dahil olduğu Herkes İçin Kütüphane projesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

9 bine yakın kaynak ve kitabın yanı sıra, teknik anlamda da son derece kapsamlı olan Ardanuç Belediyesi Metin Kurt Kütüphanesinde verilen hizmetler ve sunulan imkânlar öğrencilerle öğretmenlerin beğenisini topladı.

E-Devlet, sosyal medya kullanımı, internet ortamından faydalanarak ders çalışma imkanı, renkli ve siyah – beyaz çıktı alma ortamı, sınırsız wi-fi, projeksiyon cihazı ve perdesi ile sunum vb. imkanlar sunan Ardanuç Belediyesi Metin Kurt Kütüphanesi, aynı zamanda Türkiye’de Hacettepe Üniversitesi tarafından yürütülen “Herkes İçin Kütüphane” projesinin de üyelerinden birisi.

Okulların ziyaretlerinde Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir; “Kütüphanemize olan ilgi bizleri mutlu ediyor. Her türlü imkanımız mevcut. Öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Kütüphaneler haftasında Ardanuç Belediyesi Metin Kurt Kütüphanesini ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

  1. Kütüphaneler Haftasında Ardanuç Belediyesi Metin Kurt Kütüphanesinde ki ziyaretler, katılımcıların kütüphaneyi gezmesi ve incelemesi ile son buldu.