Artvin'den Haberler

MİLLETVEKİLİ KIŞLA KEMALPAŞA’DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

 

Kemalpaşa’nın ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Kışla’ muhtarların sorunlarını dinledi. Yapımı devam eden, tamamlanan ve yapılması düşünülen yatırımları köy ve mahalle muhtarları ile istişare etti.

Hayati Akbaş

KEMALPAŞA-Kemalpaşa’nın ilçesinde muhtarlarla bir araya gelen Kışla’ muhtarların sorunlarını dinledi. Yapımı devam eden, tamamlanan ve yapılması düşünülen yatırımları köy ve mahalle muhtarları ile istişare etti.

Toplantıya Kemalpaşa kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, Kemalpaşa AK Parti İlçe Başkanı Ömür Poshoroğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Hüsnü Çakır, belediye encümenleri ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının başında söz alan Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar yeni ilçe olmaları sebebiyle ilçede kaymakamlık hizmetlerinde ki süreç hakkında muhtarları bilgilendirdi. Birkaç kurumun ilçe müdürlüklerini kurduklarını ifade eden Akpınar, “Köy – Des ödenekleri ile beraber bu yıl inşallah köylerimizin sorunları ile daha yakından ilgilenerek muhtarlarımızın taleplerini yerine getirmeye çalışacağız” dedi.

Milletvekilliğim Döneminde Beni En Mutlu Eden Hizmetimiz Kemalpaşa’nın İlçe Olması

Kemalpaşa’nın ilçe olması sürecinde yaşadıklarını, sürecin nasıl geliştiğini muhtarlarla paylaşan AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla, “Bu işin olmasında Cumhurbaşkanımızın emeği var. Her Artvin ziyaretinde gündemimizde olan konuyu, Cumhurbaşkanımızla bir araya geldiğimiz her toplantıda kendisine ilettik. İlçe olmak kolay bir iş değil. Türkiye’de her ilde böyle beklenti halinde olan beldeler vardı. Hamdolsun Allah bunu bize nasip etti. Milletvekilliğimiz döneminde bu işi başardık Elhamdülillah. Sizlerin de bildiğiniz gibi her yıl her ilçemizde muhtarlarımızla bir araya geliyor sizlerin sorunlarını dinliyoruz. Sizler tabi Hopa ile birlikle toplantılarımıza katılıyordunuz. Artık sizler ile de ayrı ayrı bir araya gelecek belki de böylelikle sorunlarınızı daha yakinen takip edip sorunlarınızı çözeceğiz” dedi.

Kemalpaşa’nın ilçe ilan edilmesinden dolayı teşekkürlerini ve duydukları memnuniyeti milletvekili Kışla ile paylaşan muhtarlar, daha sonra köylerindeki sorunları teker teker milletvekili ve kaymakam ile istişare ettiler.