Artvin'den Haberler

MURGUL KAYMAKAMI KEMAL BALABAN GÖREVİNE HIZLI BAŞLADI

MURGUL KAYMAKAMI KEMAL BALABAN GÖREVİNE HIZLI BAŞLADI

Kastamonu Daday Kaymakamlığı görevinden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Artvin Murgul Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamı Kemal Balaban görevine başladı.

Hayati Akbaş

MURGUL-Kastamonu Daday Kaymakamlığı görevinden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Artvin Murgul Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakamı Kemal Balaban görevine başladı.

Kaymakam Balaban’ı Hükûmet Konağı önünde İlçe Jandarma Komutanı Erol Erkorkmaz, İlçe Emniyet Amir V. Ahmet Kayaöz ve kurum amirleri karşıladı.

Makam odasında gerçekleşen görüşmede, Kaymakam Kemal Balaban, kurum amirleri ile tanışarak kurumlar hakkında bilgi edindi.

“SAĞLIK İÇİN HEPİMİZ İÇİN” DENETİMİNE KATILARAK KOORDİNE ETTİ

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, ülke genelindeki tüm il ve ilçelerde eşzamanlı olarak “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla bugüne kadarki en kapsamlı denetim gerçekleştirildi.

Kaymakam Kemal Balaban’ın bizzat katıldığı denetimde, kendisine, İlçe Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İlçe Jandarma Komutanı Erol Erkorkmaz ve İlçe Emniyet Amir V. Ahmet Kayaöz eşlik etti.

Gerçekleştirilen denetimde sosyal mesafe ve maske kullanımı hususlarında hassasiyet gösterilerek ilçe çarşı merkezinde bulunan alışveriş merkezleri, lokanta, kafe, kıraathane, berberler ve diğer iş yerleri kontrol edildi.

Kaymakam Kemal Balaban; “Covid-19 ile mücadele kapsamında toplumsal duyarlılığı artırma, toplumumuzun sağlığı ve güvenliği için denetimlerin bugüne özgü olmadığı, süreklilik arz edecek şekilde devam edeceğini” dile getirdi.

ALABALIK TESİSİ AÇILIŞINA KATILDI

Kaymakam Kemal Balaban, ilçemizdeki Başköy/Deliklikaya mevkiinde hizmete açılan Dere Alabalık Tesislerinin açılışına katıldı. İlçe Belediye Başkanı Hasan Çavuş, AK Parti İlçe Başkanı Sami Gülsuyu, İlçe Jandarma Komutanı Erol Erkorkmaz ve İlçe Emniyet Amir V. Ahmet Kayaöz’ ün de katıldığı açılışta Kaymakam Balaban, “hizmete geçen bu tesisin ilçemize hayırlı olmasını dileyerek bol kazançlar” temennisinde bulundu.

İLÇE ENTEGRE HASTANESİNİ ZİYARET ETTİ

Kaymakam Kemal Balabanİlçe Belediye Başkanı Hasan Çavuş, İlçe Jandarma Komutanı ve İlçe Emniyet Amirinin’ de katıldığı ziyarette, hastane personeliyle tanıştı. Genel durum hakkında bilgi alarak, tüm personele görevlerinde başarılar diledi.