Artvin'den Haberler

ŞAMPİYON ARTVİN ÇORUHSPOR

2019-2020 Sezonu Artvin süper Amatör Ligi şampiyonluğunu ligin bitmesine 1 hafta kala Artvin Çoruh Spor kulübü garantiledi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-2019-2020 Sezonu Artvin süper Amatör Ligi şampiyonluğunu ligin bitmesine 1 hafta kala Artvin Çoruh Spor kulübü garantiledi. Artvin iskebe şehir stadındaki Artvin Çoruhspor – Borçkaspor müsabakasına “Borçkaspor kulübü yönetim kurulunun Cumartesi günü toplantısında çoğunluk kararı ile Pazar günü Artvin Şehir stadında Çoruh spor ile oynanacak müsabakaya; geçtiğimiz hafta her iki antrenöre verilen cezalar, seyircinin de gerginliğini kırmak, oyuncuların idman eksiğinin olması, ayrıca ekonomik sebepler vs. nedeniyle çıkmama kararı almıştır” Şeklindeki açıklaması neticesinde müsabaka çoru spor kulübü Leh’ine 3-0 sonuçlanmış oldu ve Artvin Çoruh spor kulübü Ligin bitimine bir hafta kala Şampiyonluğunu ilan etti.

Artvin Çoruh spor kulübü başkanı Murat Yılmaz yaptığı açıklamalarda “ Bugün itibari ile 2019 – 2020 Artvin süper Amatör Ligi sezonunu ligin bitimine bir hafta kalarak Şampiyon tamamladık başta antrenör Ahmet Külük hocamı, fedakar sporcularımı, takımımızın sağlıkçısı Ufuk Kurt kardeşimizi tebrik ediyorum. Bizleri her zaman destekleyen taraftarlarımıza, sponsorlarımıza ve Artvin Çoruh spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan Artvin Belediye Başkanımız Sn. Demirhan Elçin Başkanımıza teşekkür ediyorum.

Ayrıca il dışında oldukları için Şampiyonluk maçımıza katılamayan telefon açarak şampiyonluğumuzu kutlayan Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Sn. İsrafil Kışla, Ak parti Milletvekili Sn. Erkan Balta, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sn. Uğur Bayraktutan’a teşekkür ederim. Borçka spor ile yapacağımız şampiyonluk müsabakasında güvenlik önlemleri alınması hususunda gerekli talimatları veren Sn. Valimiz Yılmaz Doruk‘ Beyefendi ve İl Emniyet müdürümüz Sn. Sinan Ergen Beyefendi ve ekibine çok teşekkür ederim. Artvin Çoruh spor kulübü olarak bölgesel amatör Ligine çıkmak için birinci aşama olan süper Amatör ligini geçmiş durumdayız.

Artvin Çoruh spor kulübü olarak Bölgesel Amatör ligde mücadele eden Arhavispor kulübünün Ligini bitirmesini bekleyeceğiz Bölgesel Amatör Ligi bitiş tarihi 12.04.2020 tarihidir. Arhavispor bu tarih itibari ile şampiyonluğunu ilan ederse biz Artvin Çoruh spor kulübü olarak Artvin ilini bölgesel amatör Liginde temsil edeceğiz. Arhavispor şampiyon olamadığı takdirde 19 veya 26 Nisan 2020 tarihinde Artvin iskebe şehir stadında ArtvinÇoruh spor – Arhavi spor Playof müsabakası oynanacaktır.

Artvin Çoruh spor kulübü olarak bölgesel amatör Liginde lider olan ve şampiyonluğun en güçlü adayı Arhavi spor kulübüne başarılar diliyorum. İnanıyorum şampiyon olacaklar ve ilimizi Hopaspor’dan sonra profesyonel Ligde temsil eden 2. Takım olacaklar bizde direk olarak bölgesel amatör Ligine çıkacağız. Artvin çoru spor kulübü olarak Playof maçı olup olmamasını düşünmeden çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz eksik olan bölgelerimize transferler yapacağız Takımımız Gerek kalırsa Playof müsabakasından önce 15 gün il dışında kampa girerek playof müsabakasına hazırlanacak ve Allah’ın iziyle Playof mücadelesini kazanarak önümüzdeki sezon ilimizi bölgesel amatör Liginde en güzel şekilde temsil edeceğiz.