Artvin'den Haberler

ŞAVŞAT BELEDİYESİ KURUMSAL LOGO TASARIM YARIŞMASI DÜZENLEDİ

Şavşat Belediyesi Kurumsal internet sayfasında yayınlanan Kurumsal Logo Yarışması ilanı yayınladı

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Belediyesi Kurumsal internet sayfasında yayınlanan Kurumsal Logo Yarışması ilanı hakkında bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “Yıllar önce hazırlanan Belediyemize ait logoyu gelen tüm misafirlerimize tek tek anlatmak zorunda kaldım. Hazırlandığı yıllarda belki de çok derin anlamlar içeren mevcut logonun anlamını ne yazık ki çok fazla insan bilmiyor. Ayrıca mevcut logo gelenek, görenek, coğrafi özellikler ve tarihi görseller konusunda günümüzü yansıtmıyor. Ayrıca sahibi bulunduğumuz marka değerine de uygun değil. İlçemizi tam olarak yansıtmakta yetersiz kalan ve anlamını kimsenin bilmediği mevcut logomuzu değiştirmenin en doğru yolunun Logo Yarışması düzenlemek olduğuna karar verdik.

Düzenlenecek olan yarışma için öncelikle belediye meclis üyelerimizden ve ilçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarından oluşan bir Seçici Kurul oluşturduk. Yarışmaya yapılan başvuruları Seçici Kurul değerlendirecek olup içlerinden az önce bahsettiğim değerleri yansıtan 3 adet logoyu seçecek. Seçilen logolar sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacak ve seçilen 3 logo ankete sunulacak. Anket sonucunda en yüksek oyu alan logo, belediye meclisimizin de onayıyla belediyemizin kurumsal logosu olarak ilan edilecek. İnanıyorum ki süreç tamamlandığında ilçemizi en iyi anlatan logoyu seçerek ilçemizin tanıtımı adına çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Şavşat Belediyesi Kurumsal Logo Tasarım Yarışması’na katılmak isteyenler şartnameyi savsat.bel.tr internet adresinden temin edebilirler.