Artvin'den Haberler

ŞAVŞAT İLÇE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DUYURU!

Şavşat İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından duyuru yapıldı.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat İlçe Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından duyuru yapıldı. Yapılan duyuruda;  “İlimiz Artvin ve İlçemiz Şavşat’ta uygulanmakta olan AKAK (Ardahan-Kars-Artvin Kalkınma Projesi) kapsamında % 70 hibe oranında Ahır ve Ağıl Projeleri desteklenecektir. Maksimum hibe miktarı 80.000 TL.dir. Projenin %30’u ve KDV yatırımcı tarafından karşılanacaktır.

Ağıl/Ahır Projelerinde Başvuru Sahibinde Aranacak Özellikler

Başvuru sahibinin 2017 yılında ÇKS’ye kayıtlı olması gerekmektedir.

  1. İnşaatın yapılacağı arazi; başvuru sahibine ait ise tapusu, hisseli ise başvuru sahibi hissedarlarından biri olmalı, kendi hissesi Ahır/Ağıl inşaatının kurulacağı alan için yeterli olmalı ve diğer hissedarlardan en az 20 yıl süreli noter onaylı muvafakat name alınmış olmalı. Arazi verasete iştirak tapulu ise diğer hissedarlardan noterden alınmış en az 20 yıllık muvafakat name, kiralık ise en az 20 yıllık noter onaylı kira sözleşmesi alınması gerekir.
  2. Müracaat tarihinden önce en az 6 altı aydır AKAK proje köylerinde ikamet etmesi gerekmektedir.

Bakanlık Türkvet veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı anaç sığır veya anaç koyun-keçi işletmesinin başvuru tarihinden en az bir yıl önce kayıtlı olduğuna dair belge.

Başvuru Sahiplerinden Talep Edilen Belgeler

Güncel tarihli 2017 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi AKAKP Tarımsal Yapı ve Üretim Projeleri Eş Finansman Yararlanıcı Başvuru Formu Nüfus cüzdanı fotokopisi Bakanlık Haybis (Türkvet) veri tabanına veya Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı anaç sığır veya anaç koyun-keçi işletmesinin başvuru tarihinden en az bir yıl önce kayıtlı olduğuna dair belge İnşaatın yapılacağı arazi; başvuru sahibine ait ise tapusu, Üzerine yeni inşaat yaptıracak başvurularda arazinin başvuru sahibi ile birlikte birden fazla kişiye ait olması (hisseli olması) durumunda, her bir hissedarın yatırımcıya yetki verdiğini gösterir ve sahibi oldukları arsa üzerinde inşaat yapılmasına rızaları olduğunu gösterir en az yirmi yıl süreli noter tasdikli belge, kiralık ise en az 20 yıllık noter onaylı kira sözleşmesi alınması gerekmektedir.  Hibeye esas proje tutarını aşan kısmı varsa ayni/nakdi katkının karşılanacağına dair taahhütname Müracaat tarihinden önce en az 6 aydır proje köyünde ikamet ettiğini gösteren belge (İkamet belgesinin alt kısmına elle yazılıp muhtarın imza ve mühürlemesi kabul edilebilir) İkametgâh belgesi Nüfus Müdürlüğünden.

Başvurular 27.02.2017 tarihine kadar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne yapılacaktır. Değerli Çiftçilerimize önemle duyurulur” ifadelerine yer verildi.