Artvin'den Haberler

ŞAVŞAT TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİNİ VERDİ

 

CİBA Müzik Organizasyonu Tarafından Hazırlanan Türk Halk Müziği Korosu Konserini Verdi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-CİBA Müzik Organizasyon tarafından üç aylık bir çalışma neticesinde ortaya çıkarılan koronun şefliğini Şavşat Atatürk Ortaokulu Müzik Öğretmeni Zeynep Ataş yaptı. Koro ilk konserini Green Valley Otel’de dinleyicilerin beğenisine sundu. Koristlerin tamamı ilçemiz de ikamet eden müzik severlerden oluşan Türk Halk Müziği Korosunun müzik ziyafetini Kaymakam Mesut Gazi Ambarcı, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Aytunç Ünsay, İlçe Emniyet Amir Vekili İsmail Katı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, kurum amirleri ve müzik severler dinledi.

Belediye Yazı İşleri Müdürü Filiz Özcan’ın sunumunu yaptığı, otuz kişiden oluşan Şavşat Türk Halk Müziği Korosu solistleri Barış Evbaşı, Sefa Kök, Zeynep Ataş, Yalçın Akgül, Sibel Yazıcı, Zuhal Temiz ve Suzan Işık, her yöreden türküler okudular. Koro ve solistlere bağlamada Cihangir Gülcan, gitarpiyanoda Barış Aydın, nefesli çalgılarda Gökalp Altun ve Özgür Genç, perkisyon ve ritim de Mevlüt Özkadam eşlik ettiler.

Etkinlikle ilgili olarak CİBA Müzik Organizasyon ve Koro Şefi Zeynep Ataş tarafından yapılan açıklama da; “Biz bu koroyu üç aylık gibi kısa bir sürede yoğun çalışma neticesinde ortaya çıkardık. İlçemizin bu tür müzik kabiliyeti olan kişilere yer verdik. Türk Halk Müziği Korosu firmamız adına bir ilk oldu umarız dinleyicilerimiz beğenmiştir. Böyle bir koroyu oluşturduğumuz için çok mutluyuz. Bizlere zamanını ayırarak koroda yer alan müzisyen arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu koronun gelecekte Türk Halk Müziği adına ilçemiz adına önemli işler yapacağına inancımız tamdır. Toplumun herkesimi tarafından destek bekliyoruz.” dediler.

Yaklaşık 4 saat süren müzik ziyafeti müzik severler tarafından büyük beğeni ile dinlendi.