Artvin'den Haberler

ŞAVŞAT’A KENT PARK KAZANDIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

Şavşat eski Devlet Hastanesi arsasına Kent Park projesi kazandırma girişimleri devam ediyor

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT- Şavşat eski Devlet Hastanesi arsasına Kent Park projesi kazandırma girişimleri devam ediyor. Eski Devlet Hastanesi arsasına Şavşat belediyesince uygulanacak olan Kent Park projesi ile ilgili olarak Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’i, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan,  Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan ve Sağlık Bakan Yardımcısı Özel Kalem Müdürü Osman Bilgin’i makamlarında ziyaret etti. Öztürk Proje ve yer tahsisi hakkında bilgilendirmede bulundu.

Başkan Öztürk projeye olumlu katkı ve desteklerinden dolayı Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’a, Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’e, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ‘ya, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan’a, Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Kadir Serdar Taflan’a ve Sağlık Bakan Yardımcısı Özel Kalem Müdürü Osman Bilgin’e misafirperverlikleri ve desteklerinden ötürü belediye ve Şavşat halkı adına teşekkür etti.

Başkan Öztürk Projenin hayata geçmesinde ayrıca katkıları olan Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Şavşat’lı Öğr. Gör. Şenol Altun’a ve Maliye Bakanlığı E. Vergi Müfettişi Şener Demirci’ye de teşekkür ederek, projenin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Proje hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk: “Şavşat Kent Park projesi Şavşat’a nefes aldıracak ve şehir merkezinde insanların zaman geçirebileceği bir projedir. Yaklaşık 1 yıldır hastane arsasının tahsisi konusunda yoğun mesai harcadığımız bu proje için bugün son aşamaya gelindi ve tahsis işlemleri yapıldı. Park projemizi ilerleyen zamanlarda paylaşacağımız bu projenin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.