Artvin'den Haberler

TRABZON’DAKİ ARTVİNLİLER KURTULUŞ GECESİNDE BULUŞTU..

 

Trabzon’da yaşayan Artvinlilerin dayanışması görülmeye değerdi. 8 yıldan beri Trabzon’da Artvin’in düşman işgalinden kurtuluş gecelerini organize eden Trabzon Artvinliler Derneği, bu yılda geleneği bozmadı.

96’ıncı Yıl coşkusu..

Hayati Akbaş

TRABZON-Trabzon’da yaşayan Artvinlilerin dayanışması görülmeye değerdi. 8 yıldan beri Trabzon’da Artvin’in düşman işgalinden kurtuluş gecelerini organize eden Trabzon Artvinliler Derneği, bu yılda geleneği bozmadı.

96’ıncı Yıl coşkusu..

7 Mart Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü nedeniyle düzenlenen yemekte bir araya gelen Artvinliler, birlik-beraberlik ve dayanışma gecesinde bir araya geldi.  Hemşerilerinin mekânı olan ‘Tat Perisi’nde düzenlenen geceye KTÜ Öğretim üyesi Özdemir Hafızoğlu’nun kanunla yaptığı resital damgasını vurdu. Grup Çona da tulum ve kemençe ile geceye gelenleri coşturdu.

Tarihimize sahip çıkmak zorundayız..

Trabzon’da kurtuluş gecelerini düzenli olarak yapmanın haklı onuru ve gururunu yaşadıklarını belirten Trabzon Artvinliler Derneği Başkanı Ahmet Külekçi “Bu toprakları bizlere emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Tarihimize sahip çıkmak ve geleceğe anlatmak zorundayız. Bu ülkenin sınırları kırtasiyeden alınan kırmızı kalemle çizilmedi. Trabzon’da yaşayan Artvinli hemşerilerimize etkinliklerimize gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.