Artvin'den Haberler

TUNÇ SOYER’DEN ŞAVŞAT’A TEŞEKKÜR

İzmir’de yanan ormanlar küllerinden yeniden doğsun diye Şavşat Çocuk Belediyesi kermes gelirinin İzmir Orman bağış hesabına ulaşması sonucu İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’den Çocuk Belediyesine teşekkür mektubu geldi.

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-İzmir’de yanan ormanlar küllerinden yeniden doğsun diye Şavşat Çocuk Belediyesi kermes gelirinin İzmir Orman bağış hesabına ulaşması sonucu İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’den Çocuk Belediyesine teşekkür mektubu geldi.

Sosyal projeler yürüten Çocuk Belediyesi üyeleri düzenledikleri kermes gelirini İzmir Orman bağış hesabına yatırırken yaptıkları açıklamada; “Projelerinin en anlamlısını bugün yapıyoruz. İzmir de yanan 5000 Hektar orman alanının yeniden küllerinden doğması için İzmir’de ki kardeşlerimize nefes olmak istedik. Birlikte orman olmak için bağış dekontumuzu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’e gönderdik. Bağışımızla Şavşat’tan İzmir’e köprü kurduğumuz ve geleceğe nefes olduğumuz için çok mutluyuz” dediler.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer tarafından Şavşat Çocuk Belediyesi’ne gönderilen mektubu okuyan Çocuk Belediyesi üyeleri ile yapılan görüşmede; “Yaptığımız bağış ile ne kadar önemli bir projeye imza attığımızın bir kez daha farkına vardık. Bu tür yardımlaşma ve dostluk projelerimiz devam edecektir” ifadelerine yer verdiler.

Belediye Başkanı Nihat Acar ise yapmış olduğu açıklamasında: “Çocuklar İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Sayın Tunç Soyer’den gelen mektupta yazılanları büyük bir mutluluk içerisinde okudular. Bende çocuklarımız ile birlikte duygulandım. Bu projelerinde paylaşmanın ve yardımlaşmanın önemini bir kez daha kavradıklarını anlamış olduk. Çocuk Belediyesinin yürüttüğü her bir proje birbirinden değerlidir. Ancak yanan ormanların yeniden doğması için küçük elleri ve büyük yürekleri ile yapılan bağış yürüttükleri diğer sosyal projelerini daha çok değerli kıldı” açıklamasına yer verdi.

Acar açıklamasının devamında; Biz çocukları bugünün ortakları olarak görüyoruz. Çocuk Belediyesi Üyelerini bu anlamlı projelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Şavşat Çocuk Belediyesi üyelerinin ve kentin tüm çocuklarının yaptıkları çalışmalara her zaman destek olacağını ve daima onların yanında olacağını söyledi.