Artvin'den Haberler

“ULUSLARARASI COVID-19 SÜRECİNDE EĞİTİMDE YENİ NORMLAR KONGRESİ-II” YOĞUN İLGİ

“ULUSLARARASI COVID-19 SÜRECİNDE EĞİTİMDE YENİ NORMLAR KONGRESİ-II” YOĞUN İLGİ

Uluslararası Covid-19 Sürecinde Eğitimde Yeni Normlar Kongresi-II yoğun programı ile devam ediyor.

 

Hayati Akbaş

 

ARTVİN-Artvin İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen kongre Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Salih Çelik’in “ABD’de Pandemi Dönemi ve Uzaktan Eğitim Uygulamaları” konulu konuşması ile başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Salih Çelik’e kongreye teşriflerinden dolayı teşekkürlerini ileterek başladığı selamlama konuşmalarında, “Kongremiz ile önümüzdeki günlerde eğitim sürecinde yaşanabilecek yeniliklere, gelişmelere ışık tutmayı, Bakanlığımızın yaptığı çalışmalara ek olarak eğitim ve bilim dünyasında çocuklarımız için yararlı uygulamaların artmasına kaynaklık etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen kongre gün içerisinde davetli konuşmacılar Uzm. Marika Zviadadze’nin (Georgian Technical Üniversitesi) Gürcistan’da Covid-19 Salgını Sırasında Eğitim ve Uluslararasılaştırma Faaliyetleri, Levent Yazıcı’nın (İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü) Salgın Süreci Sonrası Eğitim Öğretim Uygulamalarında Yeni Normlar, Dr. Özgür Bolat’ın  (Eğitim Bilimci / Yazar) Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir, Prof. Dr. Richard C. Schultz’un (Iowa State Üniversitesi) Developing a Global Perspective in Students başlıklı konuşmaları ilgiyle takip edildi

Kongrede yer alan 76 bildiri sunumu ise sanal olarak oluşturulan Artvin Salonu ve Çoruh Salonunda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi..