Vakıftan Haberler

VAKFIMIZA DESTEK OLUN

Değerli Hemşehrilerimiz,

29 Nisan 2018 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurulda 13. Dönem Yönetim Kurulu olarak bana ve değerli arkadaşlarımıza yetki verilmiştir.

Kurucuları arasından bulunmaktan büyük onur duyduğum ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI 24 Ekim 1993 tarihi itibari ile resmen hizmete başlamış olup, o günden bu güne 25 yıl boyunca aralıksız hem İstanbul’daki Artvinliler hem de Artvin’imiz için birçok faaliyet gerçekleştirmiştir.

25 yılımızı geçirdiğimiz bu süre içinde emeği geçenlere, maddi ve manevi katkı sağlayanlara, eski yöneticilere bu vesile ile teşekkürü borç biliyoruz.

Geçen 25 yıllık süreçte Artvin’imiz için büyük hizmetleri olan birçok değerimiz aramızdan ayrıldı. Her birine Allah’tan rahmet diliyor, hepsini saygı ve minnetle anıyoruz.

Yönetim Kurulu olarak en içten saygı ve sevgilerimizi sunarak, sizlere çalışmalarımızla ilgili kısaca bilgi sunmak isteriz.

Öncelikle Vakıf merkezimizi günümüz şartlarına daha uygun kurumsal bir adrese taşıyarak, iletişim numaralarımızı da vakfımıza yakışır bir şekilde güncelleyerek siz üyelerimizin hizmetine sunduk.

Ayrıca taşınmayı fırsata çevirerek 25 yılın hafızasını da arşivleştirmeye başladık. 25 yıllık süreçte, birçok etkinliğin yanı sıra 1500 öğrencimize burs temin etmiş bulunmaktayız. Hem mezun olmuş bursiyerlerimiz, hem de henüz ulaşamadığımız hemşehrilerimizle irtibata geçmek için çalışmalarımıza hız verdik. Böylece üye sayımızı arttırmayı hedefliyoruz.

Kuruluşumuzdan bu güne tüm yönetimlerimizin hayali olan, bizden önceki Yönetim Kurullarının başlattığı ve sizlerin desteği ile tamamlamayı hedeflediğimiz projemizden bahsetmek istiyoruz.

Beykoz ilçesi Kavacık semtinde Vakfımızın mülkiyetinde olan arsamızda ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI “HİZMET BİNASI” inşaatına başlanmıştır.

Bu projenin başlatılabilmesi için maddi ve manevi büyük destek sağlayan Artvinli Hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkürü borç biliriz.

Şimdiye kadar bağış ve destekler sayesinde ayakta duran vakfımız, bu projenin tamamlanmasıyla beraber sürdürülebilir bir gelir kaynağına kavuşacaktır. Projemizin yapım maliyetini karşılayabilmek için siz değerli üyelerimiz ile birlikte Artvinli dostlarımızın katkısını beklemekteyiz. Gönülden yapılan tüm katkılar (az ya da çok) Vakfımız için hem çok önemli hem çok kıymetlidir. Kendi içimizde aidiyet duygusunu pekiştirmek, sevdiklerimizin, büyüklerimizin isimlerini yaşatmak ve bizden sonraki kuşakların da bu anlayışı devam ettirebilmesi için vereceğiniz her türlü desteğiniz çok büyük önem taşımaktadır.

Bu sunum yazısı ekinde tarafınıza ‘’BİR TUĞLADA SEN KOY’’ broşürü sunulmaktadır.

Bu kapsamda tüm Artvinli dostlarımızın “tuğla bağışı” yaparak, kendi ya da sevdiklerinin (anne, baba, çocuk, vb.) adını yazdırmak suretiyle katkıda bulunması, Vakfımızı onurlandıracaktır.

Ekli broşürde de anlatıldığı üzere, bu konuyu takip için özel bir İnşaat Takip Kurulu oluşturulmuş olup, bu amaç için kullanılmak üzere Ziraat Bankası Gayrettepe Şubesinde özel bir hesap açılmıştır.

Tanıtımına henüz başladığımız bu projemizi farklı kanallardan duyan bazı üyelerimiz şimdiden destek sağlamak üzere Vakfımız ile iletişime geçmiş bulunmaktadırlar.

Değerli Hemşehrilerimiz,

ARTVİNLİLER HİZMET VAKFI “HİZMET BİNASI” inşaatımız için başlattığımız

‘’ BİR TUĞLA DA SEN KOY ‘’ projemizde sizin de bir tuğla ile katkınızı bekliyoruz. Katkı sağlayan üyelerimiz ayrıca sizlerle paylaşılacaktır.

Vakfımızı desteklediğinizi görmekten büyük onur duyacağız.

Saygı ve Sevgilerimizle

YÖNETİM KURULU ADINA

BAŞKAN

ESEN YAĞCI