Artvin'den Haberler

VALİ DORUK, KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPTI

VALİ DORUK, KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DENETİMİ YAPTI

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” genelgesi kapsamında,  Artvin’de denetimler yapıldı.

Hayati Akbaş

ARTVİN-İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği “Koronavirüs Denetimleri” genelgesi kapsamında,  Artvin’de denetimler yapıldı.

Artvin’de alışveriş merkezleri, lokanta, marketler, kafeterya, çay bahçesi, taksi durağı ile cadde ve kent meydanları gibi toplu kullanım yoğun olduğu yerlerde yapılan denetimlerde kovid-19’la mücadele kapsamında sosyal mesafe kuralı, maske kullanımı ve dezenfektan zorunluluğu kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilerek vatandaşlar uyarıldı.

Kentte sürdürülen denetimlere katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk,  İnönü Caddesi ve Cumhuriyet Caddesindeki market, kafeterya, lokanta, çay bahçesi, taksi durağı ile bir alış veriş merkezini gezerek burada iş yeri sahipleri ile vatandaşlardan Kovid-19 tedbirlerine uymalarını istedi.

Esnaf ve vatandaşlara sohbet eden Vali Doruk, salgınla mücadelede kurallara uymanın hayati önem taşıdığını ifade ederek, her vatandaşın kendi önlemini alması gerektiğini kaydetti.

Doruk, el temizliği, sosyal mesafe ve maske kullanımının koronavirüs salgınıyla mücadelede olmazsa olmaz kurallar olduğunu kaydetti.

Öte yandan vatandaşların ve işyeri sahiplerinin büyük çoğunluğunun koronavirüs tedbirlerine uydukları, sosyal mesafe kuralına riayet ederek maske taktıkları gözlemlendi.

Vali Doruk ise vatandaşların ve işyeri sahiplerinin koronavirüs tedbirlerine uymasından dolayı kendilerine teşekkür etti.

Ayrıca koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde oluşturulan tüm birimlerin denetimlerine aralıksız bir şekilde devam edileceği de kaydedildi.

Vali Doruk’a denetimler esnasında Vali Yardımcısı Cevat Uyanık ile İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen eşik etti.