Artvin'den Haberler

VALİ DORUK, MURGUL İLÇESİNDE İNCELEMELERDE VE AÇILIŞLARDA BULUNDU

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Murgul ilçesinde bazı açılış, ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 

Hayati Akbaş


MURGUL
-Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Murgul ilçesinde bazı açılış, ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 

Doruk, ilk olarak Reşat, Serdar, İsmail ve İlyas Durmuş ailesinin ortaklığında Murgul-Borçka karayolunda yapılan Petrol Ofisinin açılışını yaptı.

 

Burada düzenlenen tesisin açılışına Vali Doruk’un yanı sıra Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş, çok sayıda iş insanı ve vatandaşlar katıldı.

 

Ulaşım sektörüne hizmet verecek tesisin hayırlı olmasını dileyen Doruk, işletme sahiplerine bol kazanç dileklerinde bulundu.

 

Seva Organizasyon tarafından hazırlanan tesisinin açılışında konuşan İşletmenin Ortaklarından Reşat Durmuş, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak, sektörde tüketicinin ilk tercih ettiği ve beğendiği marka olmayı sürdürmek için çalışacaklarını belirterek, istasyonun başta ilçeye, Artvin’e ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.

 

Konuşmaların ardından istasyonun açılışını gerçekleştiren Vali Doruk, istasyonu gezerek bilgi aldı.

-İlçede çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu

 

Açılışın ardından Vali Doruk beraberindeki Murgul Belediye Başkanı Hasan Çavuş ile birlikte ilçede belediye tarafından yaptırılan çevre düzenlemesi ve park alanlarını gezdi.

 

Pazar esnafı ile bir süre sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinleyen Doruk, hayırlı ve bol kazanç dileklerinde bulundu. Ardından Doruk, bakır madenleriyle ünlü Murgul ilçesinde, geçtiğimiz yıllarda Kaymakamlık, Milli Eğitim ve İŞKUR müdürlükleri işbirliğiyle açılan kursu başarıyla tamamlayarak kendi iş yerini kuran Serpil Bayrak’ı iş yerinde ziyaret etti.

 

Çalışmaları hakkında bilgi alan Doruk, valilik olarak bakır işletmeciliğine destek vereceklerini söyledi.

 

İlçedeki son ziyaretini Murgul Belediyesine yapan Doruk, Belediye Başkanı Hasan Çavuş’tan çalışmaları hakkında bilgi alarak ilçeden ayrıldı.