Artvin'den Haberler

VALİ DORUK, ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERLE YEMEKTE BULUŞTU

Artvin Valiliği, “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü” etkinlikleri kapsamında tüm şehit yakınları ile gaziler ve aileleri onuruna yemek verdi.

Hayati Akbaş

ARTVİN-Artvin Valiliği, “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü” etkinlikleri kapsamında tüm şehit yakınları ile gaziler ve aileleri onuruna yemek verdi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Şehir Yerleşkesi Sosyal Tesislerinde verilen yemeğe şehit aileleri, gaziler, Vali Yılmaz Doruk, Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şendoğan, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Emniyet Müdür Vekili Ali Rıza Güney, Artvin Muhtar Dernek Başkanı Hasan Cin, İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak, Artvin Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Naim Günal, bazı daire amirleri ile davetliler katıldı.

Vali Doruk, konuklarıyla bir süre sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.Devlet olarak her daim şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerinin yanında olmaya çalıştıklarını kaydeden Vali Doruk, devlet olarak kapılarının her zaman açık olduğunu söyledi.

Vali Doruk, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin üçüncü yılında olduklarını hatırlatarak, Allah’tan bir daha o günkü sıkıntıları millete yaşatmamasını diledi.

Vali Doruk, o gecede buna yeltenenlere milletin gerçek gücünü gösterdiğini kaydederek, ” Tarih boyunca istiklal ve istikbaline kastedenleri canı pahasına bertaraf eden aziz Milletimiz, 15 Temmuz 2016’da hürriyet ve istiklal sevdasına sadakat sınavından her zaman olduğu gibi yine alnının akıyla ve büyük bir gururla çıkmayı başarmıştır.Aziz Türk Milleti, Devletimizin içine sızarak birlik ve beraberliğimize kasteden, kendisine emanet edilen silahları kendi vatandaşlarına doğrultan, doğrultmakla kalmayıp kullanan, ülkemizi parçalamak ve milli iradeyi yok etmek isteyen hainlere karşı, tankların önüne yatarak, göğsünü mermilere siper ederek destansı bir direniş göstermiştir. Milletimiz; vatanına, demokrasisine, devletine sahip çıkarak bu ülkeyi bölmek isteyen vatan hainlerine en güzel cevabı vermiş ve bağımsız yaşama arzusunu tüm dünyaya göstermiştir. Yüce milletimizin sarsılmaz azmi, göğsündeki iman gücü, vatanseverliği ve kahramanlığı ile tarihe altın harflerle yazdığı 15 Temmuz 2016 günü şanlı bir demokrasi zaferidir. Aziz Milletimiz, şehitlerimizin emaneti güzel vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, geçmişinden gelen onurlu duruşuyla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama kararlılığını ilelebet sürdürecektir.  Bu duygu ve düşüncelerle; Vatanımız ve Bayrağımız için canla başla mücadele ederek şehit düşen tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Kahraman Gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyor, Artvinli hemşerilerim ve aziz milletimize en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Program yapılan yemek duasının ardından sona erdi.