Artvin'den Haberler

VALİ DORUK TÜRK POLİS TEŞKİLATI KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI YAYINLADI

Hayati Akbaş

ARTVİN- Artvin Valisi Yılmaz Doruk Türk Polis Teşkilatı Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Doruk mesajında şu ifadelere yer verdi: Başarı ve kahramanlıklarla dolu köklü geçmişiyle kadim devlet geleneğimizin en önemli sembollerinden biri olan Emniyet Teşkilatı’nın 176’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutlamanın sevinci ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

Sahip olduğu engin birikim ve tecrübe çerçevesinde oluşturduğu vizyonla kamu düzeni ve güvenliği alanında çağın ve geleceğin gereksinimlerini tespit ederek kendini donatan Türk Polis Teşkilatı, sadece ülkemizde değil dünya kamuoyunda da saygın bir yere sahiptir.

Yasalarımızın vermiş olduğu yetki ve görev itibariyle devletimiz içinde önemli bir yere haiz olan bu güzide kurumun, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada devletimizin bekası ve aziz milletimizin güvenliği yolunda üstüne düşen her görevi layıkıyla yerine getireceğine olan inancım tamdır.

Hakka, hukuka, vicdana ve ahlaka uygun çerçevede görevlerini icra eden fedakâr ve kahraman teşkilat mensuplarının, son dönemde yaşadığımız salgınla mücadele kapsamında göstermiş oldukları gayretli çalışmalar da takdire şayandır.

Bu düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatı’mızın 176’ıncı kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı tebrik ediyor, görevleri esnasında şehadete yürüyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum”      .