Artvin'den Haberler

VALİ DORUK YUSUFELİ’NDE MAĞDURLARA YARDIM ELİ UZATTI

VALİ DORUK, YUSUFELİ’NDE EVLERİ YANAN VE SELDEN ETKİLENEN VATANDAŞLARI ZİYARET ETTİ

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Yusufeli ilçesine bağlı Sebzeciler ve Dokumacılar köyünde geçtiğimiz günlerde meydana gelen sel ve yangında zarar görenlerin yaralarını en kısa sürede saracaklarını bildirdi.

Vali Doruk, Yusufeli ilçesinde meydana gelen sel ve çıkan yangında evleri yanan ailelere ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu.

Vali Doruk, ilçeye bağlı Sebzeciler Köyünde meydana gelen ve can ve mal kaybının yaşanmadığı selde meydana gelen alt yapı sorunlarını yerinde inceledi.

Köy muhtarı Yaşar Çoruh’a ve köy sakinlerine “geçmiş olsun” dileklerinde bulunan Vali Doruk, selin zarar verdiği alt yapı sorunlarının bir an önce çözülmesi için beraberindeki yetkililere talimat verdi.

-Yangın yerinde incelemelerde bulundu

Vali Doruk, daha sonra Dokumacılar köyünde 18 Haziran’da çıkan yangında 1 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 evin kül olduğu yangın yerinde incelemelerde bulundu.

Evleri yanan yangınzede ailelere olaydan duyduğu üzüntüsünü dile getiren Vali Doruk, yangında hayatını kaybeden 81 yaşındaki Mithat Temiz’in ailesine ve yakınlarına “baş sağlığı” dileklerini iletti.

Afetlerden büyük üzüntü duyduğunu belirten Vali Doruk, “Devlet olarak yangında ve selden dolayı zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını en kısa sürede saracağız. Evleri yanan vatandaşlarımıza kira yardımında bulunacağız.  Maalesef yangında bir vatandaşımızı kaybettik. Ailesine ve yakınlarına bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz ile ilgili kamu kurumlarımız hasar tespiti ve hak sahipliği çalışmalarını sürdürüyor. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Öte yandan Vali Doruk’un afetzede ziyaretlerine Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Murat Cavunt, Tarım ve Orman Müdür Vekili Alaeddin Zeren ile İl Genel Meclis Başkanı Furkan Çakmak eşlik etti.