Artvin'den Haberler

VALİ DORUK’UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Artvin Valisi Yılmaz Doruk 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı

 

Hayati Akbaş

 

ARTVİN-Artvin Valisi Yılmaz Doruk 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Doruk mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere eğitim,  tüm dünya için müreffeh yarınlara giden yoldaki tüm kapıları açan yegane anahtardır.Bu konuda ülke ve millet olarak çok şanslıyız.Çünkü bizler “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” ve “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” diyen kadim bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Yunus Emre’nin “İlim ilim bilmektir,ilim kendin bilmektir,sen kendin bilmezsin, ya nice okumaktır” sözünden yola çıkarak,hammaddesi insan olan eğitiminiçinde; insanın kendini tanımasını sağlayan, insanı insan yapan kardeşlik,ahlak, terbiyeve maneviyat gibi değerlerin azami derecede bulunması gerekiyor.

Gençlerimizin bu gibi değerleri özümsemeleri ve sorumluluk sahibi olmaları milletimizin istikbali açısından büyük önem taşımaktadır. Bu noktada öğretmenlerimizin yükü oldukça ağırdır.

Öğretmenlerimizin adeta bir sarraf gibi her biri birer mücevher olan yavrularımızı işleyerek ve onların potansiyellerini keşfederek, dış dünyayı okuyabilen, küresel alanda sıkı rekabetçi, günümüz ihtiyaçları doğrultusunda donanım kazanmış, vizyon sahibi, özgüveni tam, millî şuuru yüksek ve maneviyatı güçlü nesiller yetiştirerek, ülkemizin 2023,2053 ve 2071 yolundaki büyük ve güçlü Türkiye hedefineulaşmasındaki en büyük katkıyı sağlayacaklarına olan inancımız tamdır.

Kutsal olduğu kadar böylesine mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra ederek yurdumuzun her köşesinde fedakârca gelecek nesillerimizin ve ülkemizin istikbali için ter döken öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.

Bu düşüncelerle,Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde yüce Allah’tan tüm öğretmenlerimize görevlerinde muvaffakiyetler, emekli öğretmenlerimize hayırlı uzun ömürler, görevleri başında şehit düşen ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize rahmet diliyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum”.