Artvin'den Haberler

VEKİL KIŞLA, GECE GÜNDÜZ DEMEDEN HALKA ‘EVET’İ ANLATIYOR

 

İsrafil Kışla: Biz Gerçekleri Konuşuyoruz

Hayati Akbaş

ARTVİN-AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, gece gündüz demeden Artvin’i karış karış dolaşarak 16 Nisan öncesinde halka ‘Evet’i anlatıyor. Gittiği her yerde, ziyaret ettiği her evde, sohbet yaptığı her ortamda 16 Nisan’da halkın referandumda oylayacağı maddeleri gerçekçi bilgilerle aktarmaya çalışan Milletvekili Kışla, “Biz size olmayan şeyleri değil gerçekleri anlatıyoruz. Birileri sırf halkın aklını çelmek için yalanlara ve iftiralara başvururken biz sadece ve sadece gerçekleri konuşuyoruz. 16 Nisan, ülkemiz için bir dönüm noktasıdır ve bu ülkenin kaderinin değişeceği tarihtir. ” diye konuşuyor.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, bütün gününü referandum konusunda halkı bilgilendirmeye ayırıyor. Zaman geliyor bir kahvaltıda sivil toplum kuruluş temsilcileri ile buluşuyor zaman geliyor ev ziyaretleri gerçekleştiriyor. Vekil Kışla bir bakıyorsunuz Şavşat’ta bir köy kahvesinde halka referandumu anlatıyor, bir bakıyorsunuz Artvin Merkez Camii’ndeki parkta vatandaşın arasında sıcak ve samimi sohbet ile referandumu konuşuyor. Halka gerçek bilgileri aktarmaya çalışan AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, bir ilçede başladığı ziyaret programını başka bir ilçede tamamlıyor. Gece 24’te bir köy ziyaretinden gelen vekil Kışla, sabah 8’de başka bir ilçede esnaf gezisi gerçekleştiriyor. AK Parti’nin yaptığı hizmetleri ve 16 Nisan’da halkın oylayacağı maddeleri tek tek anlatan Milletvekili Kışla, Türkiye’de daha fazla demokrasinin yolunun 16 Nisan’da açılacağını ve vesayetlerin ortadan kalkacağını sıcak ve samimi ortamlarda halkla paylaşıyor.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Türk Milleti’nin bağımsızlığına ve özgürlüğüne bağlı olduğunu belirtirken, Türk insanının asla kendisine kral seçmeyeceğini ve de 16 Nisan’dan sonra muhalefet partilerinin iddia ettikleri gibi diktatörlüğün falan değil apaçık daha güçlü bir demokrasiye geçileceğini söylüyor. Seçmenin ‘Evet’ tercihinde bulunması durumunda İzmir’den denize dökeceklerini ileri sürenlerin seçmenden oy istemek için AK Parti’ye diktatörlük suçlamasında bulunduklarına vurgu yapan Milletvekili Kışla; “ Bakınız AK Parti, diktatörlük getirecek diyerek yalan söyleyenler şimdi ‘Evet’ oyu verecekleri İzmir’e kadar süreceklerini söylüyorlar. Kimin demokrasi kimin ise dikte peşinde olduğu belli. Son derece demokratik bir ortamda halkın yapacağı tercihe dikte koymak isteyenlerin AK Parti’ye diktatörlük getireceğine dayalı suçlamalarda bulunmaları ne derece gülünç. Bu ülkede 14 yıllık iktidar tarihinde sürekli daha fazla özgürlük diyen ve özgürlüklerin önünü açmaya çalışan AK Parti’nin yine mecliste MHP ile birlikte uzlaşı ile ülkemizde ilk kez sivil anayasa için adım attığı bir ortamdan çıksa çıksa daha güçlü bir demokrasi çıkar. Referandumda oylanacak tüm maddelerin bu ülkenin geleceği için yapılması gereken değişimler olduğunu hepimiz bilmeliyiz. Türkiye’nin vesayetten kurtarılması, koalisyon dönemleri ile güç kaybetmesi, medya patronlarının hükümet yıkması, ülkemize dışarıdan müdahale ederek demokrasinin askıya alınması gibi tarihimizde hiçte iyi bir şekilde anılmayan hatıralara son vermek adına bugün bu değişimlere imza atmanın çabasındayız. Biz 14 yıl önce bu millete bir söz verdik. Biz bu millete hizmetkâr olmaya söz verdik. Bizim derdimiz millet, davamız millet. 16 Nisan’da Türkiye’nin artık eski Türkiye olmaması için ‘Evet’ oyu vermemiz gerekiyor. Halkımızın ‘Evet’e olan teveccühünü bizler her ortamda görüyoruz. Sanıyorum muhalefette görüyor ki daha fazla gerginleşiyor. Halkı daha fazla tehdit eder hale geliyor. Halkımız bu tehditkar sözlere 16 Nisan’da cevabı ‘Evet’ olarak verecektir. ” diye konuşuyor.

AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın Hopa’nın Köprücü Köyü, Kemalpaşa Beldesi’nin Kayaköy’ünde gerçekleştirilen gece ziyaretlerine ilgi yoğun oldu. Her iki köyde de yoğun kalabalık tarafından karşılanan Milletvekili Kışla, gece ziyaretlerini tamamlayarak Artvin’e Merkez’e geldi. Geceyi Artvin Merkez’de geçiren AK Parti Milletvekili Kışla, sabah esnaf gezisi ile başladığı programının arasında Artvin Merkez Camii’nin yanı başındaki çay bahçesinde vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Burada vatandaşların referandum üzerine sorularını yanıtlayan Vekil Kışla, bazı açılışlara katıldıktan sonra AK Partili Belediye Başkanları ile İl Binasında bir toplantı yaptı. Toplantının ardından köy gezilerini sürdüren Vekil Kışla, 7/24 referandum çalışmalarına devam etti.