Artvin'den Haberler

YEŞİL YUVA PROJESİ İLE FİNALE KALDILAR

  1. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Yeşil Yuva” Adlı Proje İle Finalde

Hayati Akbaş

ARTVİN-Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Elif Yasmin Can ile Tuğba Doğan’ın   Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Berrin Batman’ın danışmanlığında hazırlamış olduğu  Üç Livanın Mecmuası ‘Yeşil Yuva’ adlı proje, TUBİTAK – Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmasında tarih alanında birincilik alarak finale katılmaya hak kazandı. Tarihi belge niteliğindeki gazete ve dergi gibi yerel yayınları güncelleyerek çağa uygun hale getirmek ve özellikle çocuk ve gençlerin bu kaynaklardan kolaylıkla yararlanmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen  bu proje ile Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Ankara’da 8-12 Mayıs  tarihleri arasında yapılacak olan Final Yarışmasına katılarak ilimizi temsil edecek.

Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Orhan Sevim; Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Berrin Batman ve öğrencileriyle  birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’yi  ziyaret ederek proje hakkında bilgilendirdi. Öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik eden Kahveci, milli ve manevi değerlerimizi canlı tutan bu tür çalışmaları her zaman desteklediğini ifade ederek Ankara’da yapılacak olan final yarışmasında başarılar diledi. Yarışmaya katılan öğrencilere ve danışman öğretmenlerine teşekkür ederek onları çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.