Artvin'den Haberler

YÖK HEYETİNDEN ÇORUH ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

Yeni Rektör atamaları öncesi YÖK Heyeti Artvin’de bir dizi ziyarette bulundu

ARTVİN-Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman’ın yer aldığı YÖK Heyeti,  bir dizi temasta bulunmak üzere Artvin Çoruh Üniversitesini ziyaret etti.

YÖK Heyeti, programın ilk gününde önce Rektör Prof. Dr. Mehmet Duman’ı makamında ziyaret etti. Rektör Prof. Dr. Mehmet Duman, Üniversitesinin fiziki/beşeri yapılanması ile akademi ve eğitim alanlarında attığı adımları ve gerçekleştirdiği hizmetleri özetleyen bir sunum çerçevesinde YÖK Heyetine bilgiler aktardı.

Program dâhilinde Artvin Valisi Ömer Doğanay ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel’i makamlarında ziyaret eden konuk heyet, bu ziyaretlerin ardından, Üniversite Senato üyeleriyle toplantıda bir araya geldi. Toplantı başlangıcında YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Hasan Mandal ve YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman tarafından Üniversite fakültelerini birinci sırada kazanan öğrenciler Gözdenur Pehlivan (Hopa İİBF), Mehmet Tan (Eğitim Fakültesi), Fatma Saman (Fen Edebiyat Fakültesi), Hüseyin Ulukaya (Orman Fakültesi), İsmail Yurdakol (Sağlık Bilimleri Fakültesi), Hüseyin Erdoğmuş’a (İlahiyat Fakültesi) kutlama belgeleri verildi.

YÖK Heyeti, programın ikinci gününde ise Üniversite Akademik/İdari personeli ve öğrencileriyle görüştü.

Ziyaret ile ilgili yapılan değerlendirmede “Söz konusu ziyaretlerin, hem Üniversitenin akademik ve idari personeli ile öğrencilerin görüşlerine başvurmak hem de Artvin ilinin konu hakkındaki düşüncelerini öğrenmek suretiyle yeni atanacak rektörün belirlenmesi sürecinde üniversite ve il temelinde konuya ilişkin eğilimlerin saptanması amacıyla gerçekleştirildiği belirtilmektedir” denildi.

HAYATİ AKBAŞ