Artvin'den Haberler

YUSUFELİ’NDE 9. YÖRESEL DRAMA-SKEÇ YARIŞMASI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

 

Yusufeli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 9.Okullar Arası Yöresel Drama-Skeç Yarışması Halitpaşa Konferans salonunda yapıldı.

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 9.Okullar Arası Yöresel Drama-Skeç Yarışması Halitpaşa Konferans salonunda yapıldı.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Yöresel Okullar Arası Drama ve Skeç Yarışması 9 Mayıs Çarşamba günü Ortaokul ve 10 Mayıs Perşembe günü Liseler arasında yapıldı.

9 kategoride verilen ödüllerin dağılımında Ortaokulları arasında; En İyi Skeç ve En İyi Yönetmen ödülünü Mehmet Akif Ersoy Yatılı Bölge Ortaokulu, En İyi Metin ödülünü Halitpaşa Ortaokulu, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü 15 Temmuz Şehitleri İmam-Hatip Ortaokulu, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Kınalı çam Ortaokulu, En İyi Kostüm ödülünü Tekkale Ortaokulu, En İyi Dekor ödülünü Sarig Göl Şehit Soner Ateşsaçan Ortaokulu, Jüri Özel Ödülünü İnönü Ortaokulu, Mansiyon Ödülünü Alanbaşı Bağlar Ortaokulu aldı.

Liseler arasında; En İyi Skeç, En İyi Kadın ve En İyi Yönetmen ödülünü Kılıç kaya ÇPAL, En İyi Metin ve En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Yusufeli ÇPAL, En İyi Kostüm ve Mansiyon Ödülünü Şehit Dursun Acar AİHL, En İyi Dekor ve Jüri Özel Ödülünü Şehit Salih Hüseyin Parça Al aldı.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere günün anısına Yusufeli Belediyesi tarafından baskılı tişört hediye edildi. Yarışmaya Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, belediye meclis üyeleri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.